Intriga! Vai norvēģis Lundanes kļūs par pieckārtējo pasaules čempionu garajā distancē?

Kuram no sportistiem pietiks vairāk spēka pārvarēt Turaidas stāvās gravas un saglabāt vēsu prātu neapjukt Gaujas Nacionālā parka mežos, lai izcīnītu pēdējās WOC 2018 medaļas? Garā distance ir pamatīgs meistarības un izturības pārbaudījums.
Sievietēm galvenā favorīte – par spīti katastrofai vidējā distancē un tikai sudrabam stafetē – ir un paliek divu pēdējo gadu čempione Tūve Aleksandersone (SWE).
Sprinta karaliene dāniete Maja  Alma nestartēja vidējā distancē, darīja visu ko varēja stafetē, un domājams, visu pēdējo pulveri šaus gaisā tieši garajā distancē, kur pirms gada bija otrā aiz Aleksandersones.
Tomēr šoreiz, galvenās briesmas Aleksandersonei uzglūnēs no abām krievietēm – no vidējās distances čempiones Natālijas Gemperles (bronza garajā pirms gada) un 2014. gada garās distances čempiones Svetlanas Mironovas, kurai šajā čempionātā šis būs vienīgais starts.
Citas pretendentes:
Šveiciete Judīte Vīdere (bronza 2014. gadā) – Latvijā jau ir pilns medaļu komplekts – zelts stafetē, sudrabs sprinta stafetē un bronza sprintā;
Šobrīd izcilā formā esošā šveiciete Elena Rosa – Latvijā 4. vieta sprintā, sudrabs sprinta stafetē un zelts stafetē;
Šī gada vidējās distances vicečempione somiete Marika Teini.
Var pārsteigt – šveiciete Sabīne Hausvirta (4.vieta vidējā distancē), francūziete Isija Basē, vidējās distances bronzas medaļniece.
Mūsējām TOP 10 būtu super izcils panākums, tomēr šogad arī vieta TOP20 būs jāvērtē kā liels panākums. Sandrai Grosbergai šī būs tikai pirmā garā distance karjerā pasaules čempionātos, tāpēc varētu pietrūkt pieredzes, lai gan viņa ir divu pēdējo Latvijas čempionātu uzvarētāja, un šogad triumfēja arī Baltijas čempionātā. Cīnīsies par TOP20. Ingai Dambe karjeras labākais rezultāts ir 18. vieta (pirms 4 gadiem), bet – vai spēka pietiks 1o kilometriem?Laura Vīķe pirms 7 gadiem bija 21. vietā. Iespējams, ka tieši viņa, noskrienot bez lielām kļūdām, izvēloties pareizās ceļu izvēles garajā etapā, šoreiz varētu tikt visaugstāk.

Kas uzvarēs no vīriem?
Līdzīgi kā sieviešu konkurencē, par spīti neveiksmei vidējā distancē un nestartēšanai stafetē sliktas pašsajūtas dēļ, favorīts Nr1 uz zeltu joprojām ir četrkārtējais garās distances čempions Ūlavs Lundanes no Norvēģijas. Vai izdosies izcīnīt trešo uzvaru pēc kārtas, un visu laiku titulētāko garās distances čempionu listē kļūt par līderi, apsteidzot pašu Tjerī Žoržū? Tas vislielākajā mērā atkarīgs no paša Lundanesa gatavības, šogad viņš bija nepārspēts arī Eiropas čempionātā un visus sagrāva atlases mačā Līgatnē.
Konkurents Nr1 – tautietis un uzvaras garšu Latvijā sajutušais Eskils Šinebergs – Siguldā izcils vidējā distancē un lielisku etapu veica arī stafetē. Konkurents Nr2 – šveicietis Daniels Hubmans. Viņš visās distancēs un ikvienam ir konkurents. Hubmans ir pēdējais šveicietis, kurš uzvarējis šajā distancē – 2008. un 2009. gadā. Bija lielisks stafetes otrajā etapā.
 
Citi pretendenti:
2017. gada garās vicečempions krievs Valentīns Novikovs;
Trīskārtējais stafetes čempions norvēģis Magne Deli (4. vieta 2017);
Šveicietis Matiass Kīburcs, pagaidām bez individuālajām godalgām Latvijā (5. vieta 2014);
Var pārsteigt – francūzis Fredriks Tranšāns (4.vieta 2015), igaunis Timo Silds (10.vieta 2017), šveicietis Fabians Herteners (4. vieta 2014) – startēs pats pēdējais.
Par mūsējiem – Edgaram Betukam šobrīd nav pa spēkam atkārtot 2012. un 2013. gada bronzas panākumu. To, ko viņš varētu sasniegt, ir vieta TOP20.
Šī gada Baltijas čempiona, Artūra Pauliņa, kondīcija, šobrīd varētu būt vēl vairāk sašķobījusies pēc veselības problēmām īsi pirms vidējās. Labākais rezultāts WOC ir 20. vieta pirms gada Igaunijā. Šoreiz būs labi, ja tiks TOP30.
Mūsu pēdējās cerības uz tiešām augstu vietu šajā čempionātā ir uz Andri Jubeli. Vidējo distanci viņš neskrēja, stafetē pēc pirmā etapu ar izcilu taktiku izvirzīja Latviju pārliecinošā līderpozīcijā. Jubelim augstākais rezultāts pasaulē ir 34. vieta garajā distancē pirms diviem gadiem, viņš ir šīgada Latvijas čempions garajā distancē un bronzas medaļas ieguvējs Baltijas čempionātā. Ja viss saliekas perfekti, var tikt tuvu TOP10.

NOSAUKUMA SPONSORS

Nokian Tyres

SPONSORI, ATBALSTĪTĀJI, ORGANIZATORI

IOF LOF Ministry of Education and Science Sigulda LiveRiga Krimulda True Story Turaida LEBM Daiļrade Koks Livonija print IKSD Siguldas Dizains Jana Seta OCAD ALL4O Ātrais torņu serviss RAMIRENT Xerox AlphaRent Sportident