Latvijā sākas WOC2018!

Par godu pasaules čempionāta atklāšanai, 3. augustā Rīgas domē notika preses konference, kurā piedalījās Starptautiskās orientēšanās federācijas IOF ģenerālsekretārs Tom Hollowell, Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs, WOC2018 direktors Jānis Lazdāns, WOC2018 tehniskais direktors Daniels Kārkliņš, Pasaules čempionāta Taku orientēšanās WTOC2018 pārstāvis Jānis Rukšāns un Latvijas izlases vadītājs Jurģis Krastiņš.
 
Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs: “Mums ir liels gandarījums, ka pasaules čempionāts orientēšanās sportā notiek Rīgā. Un ir liels prieks, ka tieši Rīga ir tā, kur pirmo reizi čempionāta vēsturē sacensības notiek galvaspilsētas vēsturiskajā centrā, pašā vecpilsētas sirdī. Tas ir ieguvums gan orientēšanās sportam, gan Rīgas pilsētai, jo tas tikai veicinās šī sporta veida popularitāti. Šis mums ir īpašs gads – tik svinēta mūsu valsts Latvijas simtgade. Kad pirms desmit gadiem Latvijas orientēšanās sporta cilvēki ierunājās par ideju sarīkot pasaules čempionātu, man toreiz tā likās pavisam traka un pilnībā neiespējama iecere. Bet nu tā ir īstenojusies! Novēlu veiksmīgu čempionāta norisi, veiksmi sportistiem un godīgas sacensības!”
 

Starptautiskās orientēšanās federācijas IOF ģenerālsekretārs Toms Halovels: “Man ir prieks, ka WOC un WTOC pirmo reizi tiek rīkots Latvijā. Jo īpaši patīkami, ka čempionāts bagātinās pasākumu klāstu Latvijas simtgades atzīmēšanas gadā. Pasaules orientēšanās čempionāta rīkošanai ir vairāki mērķi. Pirmais, protams, ir pasaules labāko orientieristu noskaidrošana un apbalvošana. Šī ir iespēja sportistiem demonstrēt savu sniegumu gan pilsētas vidē, gan mežā. Šis ir arī unikāls veids, kā pasaulei parādīt valsti – pilsētas vidi, unikālus tūrisma objektus. Otrs, ir kāpināt sporta veida redzamību. Demonstrēsim visu sacensību norisi tiešraidē, un arī izplatīsim spilgtākos momentus. Treškārt, šādu lielu pasākumu rīkošana palīdz vairot orientēšanās kā sporta veida popularitāti. Redzēsim, vai mums izdosies padarīt orientēšanās sporta veidu vēl populārāku.”
 
WOC2018 direktors Jānis Lazdāns: “Esam gatavi! Daudz strādājām, lai izveidotu interesantas distances. Lai sprinta sacensību laikā Vecrīgas tūristi un iedzīvotāji netiktu pārsteigti no lielā ātrumā skrienošiem sportistiem, esam ierosinājuši ideju – sportistiem piesiet pie kājas nelielu zvaniņu. Sacensības būs interesantas un aizraujošas. Aicinu līdzjutējus un skatītājus nākt uz sacensību arēnām, kur varēs lieliski izbraucīt sacensību gaisotni, lielajos ekrānos sekojot līdzi notikumiem distancē. Bet tie, kuri nevarēs vērot sacensības klātienē, tās varēs skatīties TV tiešraidēs un internetā. Liels paldies Rīgas domei, Siguldas un Krimuldas novadiem, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijai par atbalstu čempionāta rīkošanā. 
 

WOC2018 tehniskais direktors Daniels Kārkliņš: “Esam daudz piedomājuši, kā izskatīsimies visā pasaulē. Esam apsekojuši visus apvidus un distances, izvēlējušies labākās vietas, lai sacensību dalībniekiem un skatītājiem parādītu, cik skaista ir Latvija. Sprinta un sprinta stafetes patiešām būs ļoti interesantas – distance Vecrīgā jau vien būs ko vērta. Un, lai sportistiem to padarītu sarežģītāku, esam distancē izvietojuši mākslīgus šķēršļus. Savukārt stafete Āgenskalā būs pavisam cita vide – parki un vēsturiskā Rīgas strādnieku 19. gadsimta apbūve un ielu plānojums. Latvijas Orientēšanās federācijai šis bija liels izaicinājums, esam gatavi tam. Tehniski esam atrisinājuši vissarežģītākos uzdevumus. Piemēram, lai nodrošinātu TV tiešraides, optisko kabeļu garums meža distancēs Turaidā ir vairāk nekā 12 kilometri!”
 
WTOC2018 pārstāvis Jānis Rukšāns: “Taku orientēšanās čempionātā piedalīsies 150 dalībnieki no 24 valstīm. Pārsvarā no Eiropas, taču būs arī no ASV, Japānas un nupat redzēju, ka atbraukuši jau Honkongas sportisti!”
 Latvijas izlases vadītājs Jurģis Krastiņš: “Jebkuram sportistam jebkurā sporta veidā startēt savās mājās pasaules čempionātā ir kas īpašs. Un, protams, ka Latvijas sportistiem palīdzēs tas, ka viņi pazīst sacensību apvidus, ir tajos uzsākuši nodarboties ar orientēšanos un ir pieraduši pie to specifikas. Māju sajūta ikvienam cilvēkam ir svarīga. To rada arī kaut vai tas, ka, no rīta, dodoties uz sacensībām, vari paņemt līdzi paša lauku dārzos audzētos gurķus un tomātus.”
 


NOSAUKUMA SPONSORS

Nokian Tyres

SPONSORI, ATBALSTĪTĀJI, ORGANIZATORI

IOF LOF Ministry of Education and Science Sigulda LiveRiga Krimulda True Story Turaida LEBM Daiļrade Koks Livonija print IKSD Siguldas Dizains Jana Seta OCAD ALL4O Ātrais torņu serviss RAMIRENT Xerox AlphaRent Sportident