Šodien sprints! Kvalifikācijas sacensībās startēs visi favorīti

Ar sprinta kvalifikācijas sacensībām sākas pasaules čempionāts orientēšanās sportā WOC2018. Sacensības notiek vienā no Rīgas zaļajām rotām – Kronvalda parkā.
Kronvalda parks ir Vecrīgas kanālmalas apstādījumu sastāvdaļa 11,92 ha platībā, ko divās daļās sadala pilsētas kanāls, un kurā ir aptuveni 104 svešzemju koku un krūmu sugas. Parks tika izveidots pēc Rīgas pilsētas vaļņu norakšanas, kad 1883. gadā Rīgas pilsētas dārzu meistars Georgs Kūfalts izstrādāja teritorijas labiekārtošanas plānu un uzsāka apstādījumu ierīkošanu. 1935. gadā parkā tika atvērts piena paviljons ar terasi, un, godinot 19. gadsimta latviešu tautiskās atmodas idejisko vadītāju Ati Kronvaldu, dārzs parks nosaukts par Kronvalda parku.

Kvalifikācijas sacensībās pirmās startē dāmas, un pirmais starts ir pulksten 9:01. Kvalifikācijas sacensībām pieteikušās 97 orientieristes. Tostarp galvenās favorītes – trīs pēdējo pasaules čempionātu sprinta karaliene Maja Alma no Dānijas un šībrīža pasaules ranga līdere un ārkārtīgi spēcīgā zviedriete Tūve Aleksandersone. Atgādinām, ka Alma, kura ir trīskārtēja WOC čempione sprintā un divkārtējā zelta medaļniece sprinta MIX stafetē, veselības problēmu dēļ nestartēja WOC2018 atlases mačos Limbažos un Līgatnē, tikmēr Aleksandersone (2018. gada Eiropas čempione sprintā, 2014. gada sudraba medaļniece WOC sprintā) uzvarēja gan sprintā, gan garajā distancē.

Starp citām medaļu pretendentēm jāmin 2017. gada WOC sprinta vicečempione Natālija Gemperle no Krievijas, 2014. gada pasaules sprinta čempione un 2018. gada Eiropas vicečempione Judīte Vīdere no Šveices, 2017. gada 6. vietas ieguvēja WOC sprintā un 2. vietas ieguvēja atlases sacensībās Limbažos – šveiciete Elena Roos. Kā arī var pārsteigt krieviete Gaļina Vinogradova (3. vieta WOC 2017) un baltkrieviete Anastasija Deņisova (3. vieta 2016, 5. vieta 2017).
No Latvijas izlases sprinta kvalifikācijā piedalīsies Sandra Grosberga, Līga Valdmane un Irita Puķīte. Mūsu sportistēm gan iekļūšana TOP 6 ir diezgan nereāla, bet, ja Sandra Grosberga tiks desmitniekā, tas būs izcils rezultāts, bet, visticamāk, viņa varētu uzlabot personīgo rekordu sprintā, kas ir 20. vieta pirms gada – pasaules čempionātā Igaunijā.

Kungu starts sākas 10:01, un kvalifikācijā piedalās 116 sportisti. Galvenie favorīti ir šveicieši – superuniversālis, WOC čempions sprintā 2017. un 2011. gadā Daniels Hubmanus un 2012. gada pasaules čempions Matiass Kīburcs. Abi šogad ar identisku rezultātu kļuva par Eiropas čempioniem, bet WOC2018 atlases sacensībās Limbažos Kīburcs uzvarēja, apsteidzot Hubmanu par 1,5 sekundēm.

Citi medaļu pretendenti ir 2015. gada čempions sprintā zviedrs Jūnass Leandersons, 2017. gada vicečempions sprintā Fredriks Tranšāns no Francijas. Var pārsteigt – beļģis Janiks Mihelss (5. vieta WOC 2015), čehs Vojtehs Krāls (6. vieta 2017), brits Kristiāns Džounss (4. vieta 2016), jaunzēlandietis Tims Robertsons (4. vieta atlases sacensībās Limbažos).

No Latvijas sportistiem sprintā startē Andris Jubelis, Artūrs Pauliņš un Rūdolfs Zērnis. Ja kāds no viņiem iekļūs labāko desmitniekā, tas būs izcils rezultāts.

NOSAUKUMA SPONSORS

Nokian Tyres

SPONSORI, ATBALSTĪTĀJI, ORGANIZATORI

IOF LOF Ministry of Education and Science Sigulda LiveRiga Krimulda True Story Turaida LEBM Daiļrade Koks Livonija print IKSD Siguldas Dizains Jana Seta OCAD ALL4O Ātrais torņu serviss RAMIRENT Xerox AlphaRent Sportident