Sprinta finālam kvalificējas arī latvieši! Starts pulksten 15.00 Vecrīgā

Rīgā, Kronvalda parkā noslēgušās kvalifikācijas sacensībās sprintā un noskaidroti tie 45 kungi un 45 dāmas, kas šodien pašā Rīgas centrā – Vecrīgā - pulksten 15.00 sprinta finālā uzsāks cīņu par medaļām.
Kvalifikācijā uz starta izgāja 91 dāma, kuras tika sadalītas pa trim kvalifikācijas grupām, un 15 labākās no katras grupas kvalificējās finālam. Pēc kvalifikācijas ir skaidrs, ka cīņu par medaļām turpinās visas galvenās favorītes. Trīskārtējā pasaules čempione Maja Alma no Dānijas uzvarēja C kvalifikācijas grupā, 3,4 km distanci veicot 12:12, un pa 10 sekundēm pārspējot baltkrievieti Anastasiju Deņisovu, kura pērn pasaules čempionātā izcīnīja piekto vietu. Majas Almas galvenā konkurente cīņā par zelta medaļu, šībrīža pasaules ranga līdere un 2018. gada Eiropas čempione sprintā zviedriete Tūve Aleksandersone šo distanci veica 5. vietā, no Almas atpaliekot pa 43 sekundēm. Par Aleksandersoni ātrākas bija arī Anastasija Rudņeva no Krievijas un 2017. gada 6. vietas ieguvēja WOC sprintā un 2. vietas ieguvēja WOC2018 atlases sacensībās Limbažos – šveiciete Elena Roosa.

A kvalifikācijas grupā 3,1 km distancē ātrākā bija zviedriete Karolina Olsona (12:00), vēl pirmajā trijniekā iekļuva Viraga Veilere no Ungārijas un Lielbritānijas sportiste Megana Kārtere Deivisa. No A grupas finālam kvalificējās arī 2017. gada bronzas medaļniece krieviete Gaļina Vinogradova.
B grupā pārliecinoši ātrākā 3,3 km distancē bija 2014. gada pasaules sprinta čempione un 2018. gada Eiropas vicečempione Judīte Vīdere, pa 36 sekundēm apsteidzot Linu Strandu no Zviedrijas un 44 sekundēm - 2017. gada WOC sprinta vicečempioni Natāliju Gemperli no Krievijas.
Par patīkamu pārsteigumu parūpējās Latvijas orientieriste Sandra Grosberga, kura B grupā ieņēma augsto ceturto vietu (12:28)! Diemžēl pārējām divām Latvijas sportistēm tikai mazliet pietrūka, lai kvalificētos finālam. Irita Puķīte A kvalifikācijas grupā palika 17. vietā (līdz 15. vietai pietrūka nieka 11 sekundes), savukārt Līga Valdmane C grupā ierindojās 19. vietā (pietrūka 32 sekundes).

Vīriem kvalifikācijā startēja 116 dalībnieki, daudzi no kuriem (tāpat kā daudzas dāmas) kļūdījās, izvēloties saīsināt maršrutu, mēģinot izskriet nepārvaramu teritoriju starp 59. un 43. punktu.
Kā jau bija gaidāms, vīru konkurencē vislabākos rezultātus uzrādīja galvenie favorīti. A kvalifikācijas grupā 3,5 km distancē ar rezultātu 11:44 uzvarēja jaunzēlandietis Tims Robertsons, kurš izcīnīja 4. vietu WOC2018 atlases sacensībās Limbažos. Pārsteidzoši augstu rezultātu – 2. vietu A kvalifikācijas grupā - uzrādīja Ahmets Kacmazs no Turcijas! Aiz viņa Krievijas sportists Andrejs Kramovs un vieni no favorītiem cīņā par medaļām - brits Kristiāns Džounss (4. vieta WOC2016) un čehs Vojtehs Krāls (6. vieta WOC2017).
Uzvarot B grupā, 3,5 km distanci veicot 11 minūtēs, cīņai par medaļu pieteicies beļģis Janiks Mihelss (5. vieta WOC 2015), kurš apsteidza Krievijas sportistu Artjomu Popovu un Pjotru Parfianoviču no Polijas. Tikmēr viens no galvenajiem pretendentiem uz uzvaru, WOC čempions sprintā 2017. un 2011. gadā Daniels Hubmans B grupā finišēja piektais.
C grupā 3,6 km distancē ar rezultātu 11:36 triumfēja 2015. gada čempions sprintā zviedrs Jūnass Leandersons, pa 10 sekundēm apsteidzot Milošu Nikodimu no Čehijas. Tikmēr viens no galvenajiem pretendentiem uz uzvaru, 2012. gada pasaules čempions un 2018. gada Eiropas čempions Matiass Kīburcs no Šveices - C grupā 5. vietā.
Viņam tikai vienu sekundi zaudēja Latvijas sportists Rūdolfs Zērnis, kurš ar šo lielisko rezultātu kvalificējās finālam, tāpat kā pārējie abi Latvijas sportisti - Artūrs Pauliņš A grupā finišēja dalītajā 10. vietā, Andris Jubelis – 8. vieta B grupā,
Sprinta fināls notiks vienā no Eiropas pērlēm – Vecrīgā. Šī būs pirmā reize pasaules čempionātu vēsturē, kad sacensības notiek kādas valsts galvaspilsētas centrā. Starts un finišs Rātslaukumā, kur pulksten 17 notiks uzvarētāju apbalvošana un pasaules čempionāta atklāšana. Aicinām skatītājus klātienē atbalstīt sportistus, doties uz sacensību arēnu Rātslaukumā, kur var lieliski sekot sacīkstēm lielajos ekrānos. Kā arī aicinām būt saprotošiem un uzmanīgiem, un netraucēt sportistiem distancē.
Cīņā par medaļu katra sekunde ir dārga!

NOSAUKUMA SPONSORS

Nokian Tyres

SPONSORI, ATBALSTĪTĀJI, ORGANIZATORI

IOF LOF Ministry of Education and Science Sigulda LiveRiga Krimulda True Story Turaida LEBM Daiļrade Koks Livonija print IKSD Siguldas Dizains Jana Seta OCAD ALL4O Ātrais torņu serviss RAMIRENT Xerox AlphaRent Sportident