Zviedrija vai Šveice? Kas triumfēs sprinta stafetē?

Piekto reizi pasaules čempionāta vēsturē tiks sadalītas medaļas sprinta jauktajā stafetē, kad katrā komandā uz starta izies divi kungi un divas dāmas. WOC2018 sprinta stafetē dalību pieteikušas 33 valstis, un starts šodien, 5. augustā pulksten 16.50 Rīgā, Uzvaras parkā!

Galvenās favorītes ir Zviedrija, Dānija un Šveice, kurām pēdējos gados ir sabalansētāks spēcīgu sieviešu un vīriešu sprinteru sastāvs. Tieši Zviedrija pērn WOC 2018 kļuva par pasaules čempioni, no troņa nogāžot iepriekšējo divu gadu čempioni Dāniju. Šogad gan, iespējams, cīņā par zeltu vairāk iesaistīsies tieši Zviedrija un pērn bronzas medaļas izcīnījusī Šveice, kurai ir lielas izredzes atkārtot savu 2014. gada triumfu.

Latvijas komandā sprinta stafetē startēs Inga Dambe, Artūrs Pauliņš, Andris Jubelis un Sandra Grosberga. Latvijai savās mājās ir ļoti labas izredzes uzlabot visu laiku labāko rezultātu, kas ir 12. vieta pirms gada Igaunijā. Var būt pa spēkam pat pirmais sešinieks, bet tas jau būs izcils rezultāts. Latvijas distancē dosies ar 12. starta numuru.

Sportisti sprinta stafetē sacentīsies orientēšanās ziņā sarežģītajos Āgenskalna parkos un ieliņās, jo Āgenskalns vēl saglabājis savu 19. gadsimta Rīgas piepilsētas apbūvi un haotisko ielu plānojumu, kas miksēts ar modernām ēkām. Tagad šī teritorija ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis un pazīstama tieši ar savu lielisko koka arhitektūras mantojumu.

Sprinta stafetes arēna atrodas Āgenskalnā, Uzvaras parkā, Aleksandra Grīna bulvārī pie Slokas ielas. Aicinām skatītājus klātienē vērot šīs aizraujošās sacensības un izbaudīt pasaules čempionāta gaisotni. Sacnesību arēnā skatītāju ērtībām izvietots lielais ekrāns, kur var sekot līdzi sportistiem distancē. Pasaules čempionātu var vērot arī TV tiešraidēs internetā. Latvijā TV tiešraidi translē “LMT Straume”.

Būs interesanti!

NOSAUKUMA SPONSORS

Nokian Tyres

SPONSORI, ATBALSTĪTĀJI, ORGANIZATORI

IOF LOF Ministry of Education and Science Sigulda LiveRiga Krimulda True Story Turaida LEBM Daiļrade Koks Livonija print IKSD Siguldas Dizains Jana Seta OCAD ALL4O Ātrais torņu serviss RAMIRENT Xerox AlphaRent Sportident