Zviedrijai zelts stafetēs! Supersieviete Maja Alma Dānijai izrauj bronzu

Rīgā, Agenskalna apkārtnē noskaidroti pasaules čempioni jauktajās stafetēs. Otro gadu pēc kārtas triumfēja Zviedrija, otrajā vietā atstājot Šveici, bet Dānija no teju bezcerīgās septītās vietas tomēr spēja pakāpties uz goda pjedestāla. Līdz ar to Norvēģija palika ceturtajā vietā, Čehija – piektajā, bet sesto vietu izcīnīja Krievija.

Startam pieteicās 33 valstis. Galvenā favorīte Zviedrija, pateicoties sudraba medaļnieces sprintā Tūves Aleksandersones lieliskajam sniegumam pirmajā etapā, izvirzījās vadībā, un šo pozīciju nezaudēja ne Emils Svensks, ne Jonas Leandersons, ne Karolina Olsone. Tikmēr cīņa par pārējām divām vietām uz goda pjedestālu bija ļoti sīva un notikumiem bagāta katrā etapā. Pirms pēdējā etapa otro vietu dalīja Čehija un Norvēģija, taču šīs valstis palika bez medaļām, jo Rīgā par četrkārtējo pasaules čempioni sprintā kļuvusī Maja Alma kārtējo reizi pierādīja, ka sprinta disciplīnā viņa ir karaliene un pasaulē viņai nav konkurencēs. Viņa, uzrādot pārliecinoši vislabāko rezultātu no visām dāmām, spēja no septītās vietas pacelties uz otro, sagādājot Dānijai bronzas medaļu. Savukārt sudrabu Šveicei izcīnīja bronzas medaļniece sprintā Judīte Vīdere, kura, dodoties pēdējā etapā, bija ceturtajā vietā.


Latvijas izlase izcīnīja 17. vietu, neizdodoties pārspēt savu visu laiku labāko rezultātu – 12. vietu – ko izcīnīja WOC2017 Igaunijā. Pirmajā etapā devās Inga Dambe, kura ieņēma 17. vietu, bet Artūrs Pauliņš stafeti nodeva 19. vietā. Nākamie startējošie Andris Jubelis un Sandra Grosberga savos etapos izcīnīja 13. vietu, un galarezultātā Latvija finišēja 17. vietā, no uzvarētājas Zviedrijas atpaliekot sešas minūtes un trīs sekundes.

No Baltijas valstīm Igaunija izcīnīja desmito vietu, bet lietuvieši - 11.vietu.

Jau 7. augustā Siguldā ar startu vidējā distancē sāksies sacensības meža apvidos.

NOSAUKUMA SPONSORS

Nokian Tyres

SPONSORI, ATBALSTĪTĀJI, ORGANIZATORI

IOF LOF Ministry of Education and Science Sigulda LiveRiga Krimulda True Story Turaida LEBM Daiļrade Koks Livonija print IKSD Siguldas Dizains Jana Seta OCAD ALL4O Ātrais torņu serviss RAMIRENT Xerox AlphaRent Sportident