Sprinta finālam kvalificējas arī latvieši! Starts pulksten 15.00 Vecrīgā

Rīgā, Kronvalda parkā noslēgušās kvalifikācijas sacensībās sprintā un noskaidroti tie 45 kungi un 45 dāmas, kas šodien pašā Rīgas centrā – Vecrīgā - pulksten 15.00 sprinta finālā uzsāks cīņu par medaļām.
Kvalifikācijā uz starta izgāja 91 dāma, kuras tika sadalītas pa trim kvalifikācijas grupām, un 15 labākās no katras grupas kvalificējās finālam. Pēc kvalifikācijas ir skaidrs, ka cīņu par medaļām turpinās visas galvenās favorītes. Trīskārtējā pasaules čempione Maja Alma no Dānijas uzvarēja C kvalifikācijas grupā, 3,4 km distanci veicot 12:12, un pa 10 sekundēm pārspējot baltkrievieti Anastasiju Deņisovu, kura pērn pasaules čempionātā izcīnīja piekto vietu. Majas Almas galvenā konkurente cīņā par zelta medaļu, šībrīža pasaules ranga līdere un 2018. gada Eiropas čempione sprintā zviedriete Tūve Aleksandersone šo distanci veica 5. vietā, no Almas atpaliekot pa 43 sekundēm. Par Aleksandersoni ātrākas bija arī Anastasija Rudņeva no Krievijas un 2017. gada 6. vietas ieguvēja WOC sprintā un 2. vietas ieguvēja WOC2018 atlases sacensībās Limbažos – šveiciete Elena Roosa.

Šodien sprints! Kvalifikācijas sacensībās startēs visi favorīti

Ar sprinta kvalifikācijas sacensībām sākas pasaules čempionāts orientēšanās sportā WOC2018. Sacensības notiek vienā no Rīgas zaļajām rotām – Kronvalda parkā.
Kronvalda parks ir Vecrīgas kanālmalas apstādījumu sastāvdaļa 11,92 ha platībā, ko divās daļās sadala pilsētas kanāls, un kurā ir aptuveni 104 svešzemju koku un krūmu sugas. Parks tika izveidots pēc Rīgas pilsētas vaļņu norakšanas, kad 1883. gadā Rīgas pilsētas dārzu meistars Georgs Kūfalts izstrādāja teritorijas labiekārtošanas plānu un uzsāka apstādījumu ierīkošanu. 1935. gadā parkā tika atvērts piena paviljons ar terasi, un, godinot 19. gadsimta latviešu tautiskās atmodas idejisko vadītāju Ati Kronvaldu, dārzs parks nosaukts par Kronvalda parku.

Kvalifikācijas sacensībās pirmās startē dāmas, un pirmais starts ir pulksten 9:01. Kvalifikācijas sacensībām pieteikušās 97 orientieristes. Tostarp galvenās favorītes – trīs pēdējo pasaules čempionātu sprinta karaliene Maja Alma no Dānijas un šībrīža pasaules ranga līdere un ārkārtīgi spēcīgā zviedriete Tūve Aleksandersone. Atgādinām, ka Alma, kura ir trīskārtēja WOC čempione sprintā un divkārtējā zelta medaļniece sprinta MIX stafetē, veselības problēmu dēļ nestartēja WOC2018 atlases mačos Limbažos un Līgatnē, tikmēr Aleksandersone (2018. gada Eiropas čempione sprintā, 2014. gada sudraba medaļniece WOC sprintā) uzvarēja gan sprintā, gan garajā distancē.

Starp citām medaļu pretendentēm jāmin 2017. gada WOC sprinta vicečempione Natālija Gemperle no Krievijas, 2014. gada pasaules sprinta čempione un 2018. gada Eiropas vicečempione Judīte Vīdere no Šveices, 2017. gada 6. vietas ieguvēja WOC sprintā un 2. vietas ieguvēja atlases sacensībās Limbažos – šveiciete Elena Roos. Kā arī var pārsteigt krieviete Gaļina Vinogradova (3. vieta WOC 2017) un baltkrieviete Anastasija Deņisova (3. vieta 2016, 5. vieta 2017).
No Latvijas izlases sprinta kvalifikācijā piedalīsies Sandra Grosberga, Līga Valdmane un Irita Puķīte. Mūsu sportistēm gan iekļūšana TOP 6 ir diezgan nereāla, bet, ja Sandra Grosberga tiks desmitniekā, tas būs izcils rezultāts, bet, visticamāk, viņa varētu uzlabot personīgo rekordu sprintā, kas ir 20. vieta pirms gada – pasaules čempionātā Igaunijā.

Kungu starts sākas 10:01, un kvalifikācijā piedalās 116 sportisti. Galvenie favorīti ir šveicieši – superuniversālis, WOC čempions sprintā 2017. un 2011. gadā Daniels Hubmanus un 2012. gada pasaules čempions Matiass Kīburcs. Abi šogad ar identisku rezultātu kļuva par Eiropas čempioniem, bet WOC2018 atlases sacensībās Limbažos Kīburcs uzvarēja, apsteidzot Hubmanu par 1,5 sekundēm.

Citi medaļu pretendenti ir 2015. gada čempions sprintā zviedrs Jūnass Leandersons, 2017. gada vicečempions sprintā Fredriks Tranšāns no Francijas. Var pārsteigt – beļģis Janiks Mihelss (5. vieta WOC 2015), čehs Vojtehs Krāls (6. vieta 2017), brits Kristiāns Džounss (4. vieta 2016), jaunzēlandietis Tims Robertsons (4. vieta atlases sacensībās Limbažos).

No Latvijas sportistiem sprintā startē Andris Jubelis, Artūrs Pauliņš un Rūdolfs Zērnis. Ja kāds no viņiem iekļūs labāko desmitniekā, tas būs izcils rezultāts.


Latvijā sākas WOC2018!

Par godu pasaules čempionāta atklāšanai, 3. augustā Rīgas domē notika preses konference, kurā piedalījās Starptautiskās orientēšanās federācijas IOF ģenerālsekretārs Tom Hollowell, Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs, WOC2018 direktors Jānis Lazdāns, WOC2018 tehniskais direktors Daniels Kārkliņš, Pasaules čempionāta Taku orientēšanās WTOC2018 pārstāvis Jānis Rukšāns un Latvijas izlases vadītājs Jurģis Krastiņš.
 
Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs: “Mums ir liels gandarījums, ka pasaules čempionāts orientēšanās sportā notiek Rīgā. Un ir liels prieks, ka tieši Rīga ir tā, kur pirmo reizi čempionāta vēsturē sacensības notiek galvaspilsētas vēsturiskajā centrā, pašā vecpilsētas sirdī. Tas ir ieguvums gan orientēšanās sportam, gan Rīgas pilsētai, jo tas tikai veicinās šī sporta veida popularitāti. Šis mums ir īpašs gads – tik svinēta mūsu valsts Latvijas simtgade. Kad pirms desmit gadiem Latvijas orientēšanās sporta cilvēki ierunājās par ideju sarīkot pasaules čempionātu, man toreiz tā likās pavisam traka un pilnībā neiespējama iecere. Bet nu tā ir īstenojusies! Novēlu veiksmīgu čempionāta norisi, veiksmi sportistiem un godīgas sacensības!”
 

Starptautiskās orientēšanās federācijas IOF ģenerālsekretārs Toms Halovels: “Man ir prieks, ka WOC un WTOC pirmo reizi tiek rīkots Latvijā. Jo īpaši patīkami, ka čempionāts bagātinās pasākumu klāstu Latvijas simtgades atzīmēšanas gadā. Pasaules orientēšanās čempionāta rīkošanai ir vairāki mērķi. Pirmais, protams, ir pasaules labāko orientieristu noskaidrošana un apbalvošana. Šī ir iespēja sportistiem demonstrēt savu sniegumu gan pilsētas vidē, gan mežā. Šis ir arī unikāls veids, kā pasaulei parādīt valsti – pilsētas vidi, unikālus tūrisma objektus. Otrs, ir kāpināt sporta veida redzamību. Demonstrēsim visu sacensību norisi tiešraidē, un arī izplatīsim spilgtākos momentus. Treškārt, šādu lielu pasākumu rīkošana palīdz vairot orientēšanās kā sporta veida popularitāti. Redzēsim, vai mums izdosies padarīt orientēšanās sporta veidu vēl populārāku.”
 
WOC2018 direktors Jānis Lazdāns: “Esam gatavi! Daudz strādājām, lai izveidotu interesantas distances. Lai sprinta sacensību laikā Vecrīgas tūristi un iedzīvotāji netiktu pārsteigti no lielā ātrumā skrienošiem sportistiem, esam ierosinājuši ideju – sportistiem piesiet pie kājas nelielu zvaniņu. Sacensības būs interesantas un aizraujošas. Aicinu līdzjutējus un skatītājus nākt uz sacensību arēnām, kur varēs lieliski izbraucīt sacensību gaisotni, lielajos ekrānos sekojot līdzi notikumiem distancē. Bet tie, kuri nevarēs vērot sacensības klātienē, tās varēs skatīties TV tiešraidēs un internetā. Liels paldies Rīgas domei, Siguldas un Krimuldas novadiem, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijai par atbalstu čempionāta rīkošanā. 
 

WOC2018 tehniskais direktors Daniels Kārkliņš: “Esam daudz piedomājuši, kā izskatīsimies visā pasaulē. Esam apsekojuši visus apvidus un distances, izvēlējušies labākās vietas, lai sacensību dalībniekiem un skatītājiem parādītu, cik skaista ir Latvija. Sprinta un sprinta stafetes patiešām būs ļoti interesantas – distance Vecrīgā jau vien būs ko vērta. Un, lai sportistiem to padarītu sarežģītāku, esam distancē izvietojuši mākslīgus šķēršļus. Savukārt stafete Āgenskalā būs pavisam cita vide – parki un vēsturiskā Rīgas strādnieku 19. gadsimta apbūve un ielu plānojums. Latvijas Orientēšanās federācijai šis bija liels izaicinājums, esam gatavi tam. Tehniski esam atrisinājuši vissarežģītākos uzdevumus. Piemēram, lai nodrošinātu TV tiešraides, optisko kabeļu garums meža distancēs Turaidā ir vairāk nekā 12 kilometri!”
 
WTOC2018 pārstāvis Jānis Rukšāns: “Taku orientēšanās čempionātā piedalīsies 150 dalībnieki no 24 valstīm. Pārsvarā no Eiropas, taču būs arī no ASV, Japānas un nupat redzēju, ka atbraukuši jau Honkongas sportisti!”
 Latvijas izlases vadītājs Jurģis Krastiņš: “Jebkuram sportistam jebkurā sporta veidā startēt savās mājās pasaules čempionātā ir kas īpašs. Un, protams, ka Latvijas sportistiem palīdzēs tas, ka viņi pazīst sacensību apvidus, ir tajos uzsākuši nodarboties ar orientēšanos un ir pieraduši pie to specifikas. Māju sajūta ikvienam cilvēkam ir svarīga. To rada arī kaut vai tas, ka, no rīta, dodoties uz sacensībām, vari paņemt līdzi paša lauku dārzos audzētos gurķus un tomātus.”
 
Seko sacensībām TV tiešraidēs!

Pasaules čempionāts orientēšanās sportā ir ļoti populārs skatītāju vidū. Un ne tikai klātienē, bet arī TV ekrānos, jo no sacensību vietām tiek nodrošinātas augstas kvalitātes tiešraides. Arī Latvijas simtgades lielāko orientēšanās pasākumu varēs vērot TV kanālos, mobilajās ierīcēs un citur internetā.

TV tiešraides veidos filmēšanas komanda no Čehijas. Šai komandai ir milzīga pieredze orientēšanās pasākumu filmēšanā, turklāt tā arī nodrošina Pasaules kausa biatlonā TV tiešraides.
Lai skatītājiem visā pasaulē parādītu ne tikai spēcīgākos un labākos orientieristus, bet arī Latvijas unikālo apvidu un kultūras objektus, WOC2018 komanda kopā ar TV komandu jau ir izvēlējušies labākās filmēšanas vietas.

Sacensības filmēs ar 10 TV kamerām, ko izvietos gan starta un finiša zonā, gan vairākās vietās distancē, un, lai nodrošinātu šīs lieliskās tiešraides, katrā distancē tiks izvilkti līdz 12 km optisko kabeļu. Tiešraidēs notikumus distancē izstāstīs profesionāli komentētāji, būs redzami LIVE rezultāti, turklāt, patiecoties GPS tehnoloģijām, tiešraižu skatītāji varēs sekot līdzi arī katra sportista maršrutam un gaitām distancē.

WOC2018 tiešraides translēs deviņu valstu televīzijas, un paredzams, ka tiešraides vēros vairāki simti tūkstoši orientēšanās sporta līdzjutēji un citi interesenti.
 
TV tiešraidi Latvijā nodrošina LMT Straume:
http://straume.lmt.lv/lv/video-saraksts/pc-orientesanas
 
Tiešraidēm var sekot arī internetā:
https://liveorienteering.com/#/event?id=5120

Par tiešraidi internetā plašāk var iepazīties:
https://orienteering.org/wp-content/uploads/2018/08/WOC2018-broadcast-info-v3.pdf
Tiešraide internetā ir maksas pakalpojums. Visa pakete (visu sacensību tiešraides ar komentāriem angļu un paralēli krievu valodā) maksā 20 eiro.
 
Sekojiet pasaules čempionātam WOC2018 arī sociālajos medijos:
https://orienteering.org/
https://liveorienteering.com/#/
http://www.facebook.com/IOFarena
http://instagram.com/iof_orienteering
https://twitter.com/IOForienteering
https://www.woc2018.lv/
https://www.facebook.com/woc2018latvia
https://twitter.com/woc2018latvia
 
Oficiālā mirkļbirka:
#WOC2018
#WOC2018latvia


Uz WOC2018 ieradīsies sportisti no 49 valstīm

Noslēgusies dalībnieku reģistrācija 35. pasaules čempionātam orientēšanās sportā WOC 2018, kas no 4. līdz 12. augustam notiks Rīgā un Siguldā. Sacensībās Latvijā tiks pārstāvēti pieci kontinenti, jo dalību pieteikušas 49 valstis no Eirāzijas, Āfrikas, Ziemeļamerikas, Dienvidamerikas un Austrālijas.

Pasaules čempionātā startēs 345 sportisti – 192 kungi un 153 dāmas, kā arī ieradīsies 81 oficiālā persona.

Starp pasaules čempionāta dalībniekiem ir orientieristi no Austrālijas (11 sportisti), Brazīlijas (4), Kanādas, (4), Ķīnas (8), Honkongas (8), Dienvidkorejas jeb Korejas Republikas (8), Japānas (10), Jaunzēlandes (9), ASV (10). Tikmēr Dienvidāfrikas Republika deleģējusi divus orientieristus, Ēģipte un Kolumbija - katra pa trim sportistiem, pa vienam sportistam būs no Korejas Tautas Demokrātiskās republikas (Ziemeļkorejas), Argentīnas, Maķedonijas, Nīderlandes, Serbijas un Slovēnijas.

Visvairāk sportistu WOC2018 pieteikusi Somija, Lielbritānija un Norvēģija – šīs valstis pārstāvēs 14 sportisti. Pasaules čempionātā piedalīsies arī medaļām bagātākā orientēšanās lielvalsts Zviedrija, kura šogad sacensībām pieteikusi 13 dalībniekus, tikpat sportisti pārstāvēs trešo medaļām bagātāko valsti Šveici, bet Krievija pasaules čempionātā pieteikusi 12 orientieristus. Latvijā startēs ar  9 orientieristiem – četriem kungiem un piecām dāmām.

Viss dalībnieku saraksts šeit: https://eventor.orienteering.org/Events/Show/5120
Atgādinām, ka pasaules čempionāts orientēšanās sportā pirmo reizi Baltijas valstīs notika pērn Igaunijā, un WOC2017 piedalījās 366 dalībnieki (204 vīrieši un 162 sievietes) no 50 valstīm.


Medaļas izkaltas un gaida īpašniekus!

35. pasaules čempionātā orientēšanās sportā tiks izcīnīti 10 medaļu komplekti 5 disciplīnās. Medaļas jau ir izkaltas un gaida īpašniekus! Jāpiebilst, ka medaļas tiks papildinātas ar unikālām lentītēm, rotātām ar latvju rakstiem.

Līdz šim medaļām visbagātākā valsts ir Zviedrija, kuras orientieristu kontā ir 153 medaļas, tostarp 49 zelta, 52 sudraba un tikpat bronzas godalgas. 130 medaļas pasaules čempionātos orientēšanās sportā izcīnījusi Norvēģija (43 zelta, 45 sudraba un 42 bronzas), bet 102 – Šveice (42, 29, 31). Pavisam pasaules čempionātos pie medaļām tikušas 17 valstis, tostarp arī Latvija, kura var lepoties ar trijām medaļām – vienu zelta un divām bronzas (visas ir izcīnījis Edgars Bertuks, kurš arī šogad iekļauts Latvijas izlasē startam pasaules čempionātā).


Latvijas izlases mērķis ir medaļas

No 3. līdz 12. augustam Latvija kļūs par orientēšanās sporta centru, jo uzņems 35. pasaules čempionātu, kurā vairāk nekā 300 spēcīgākie sportisti no 50 pasaules valstīm izcīnīs 10 medaļu komplektus 5 disciplīnās. Gaidāmajām sacensībām veltītajā preses konferencē Latvijas izlase nosauca savu mērķi - pirmo reizi vēsturē izcīnīt medaļas orientēšanās stafetē.
 
“Latvija par tiesībām rīkot pasaules čempionātu cīnījās četrus gadus, un visas šīs reizes Starptautiskā Orientēšanās federācija priekšroku deva kādai no orientēšanās lielvalstīm. Taču nu arī mazās valstis var pierādīt, ka ir spējīgas noorganizēt pašas nozīmīgākās sacensības orientēšanās sportā – pērn čempionāts notika Igaunijā, bet šogad – Latvijā,” šodien preses konferencē uzsvēra Latvijas Orientēšanās federācijas (LOF) valdes priekšsēdētāja vietnieks, pasaules čempionāta WOC2018 direktors Jānis Lazdāns.
Attēlā - daļa no Latvijas izlases orientēšanās sportā. No kreisās: Artūrs Pauliņš, Laura Vīķe, Sandra Grosberga, Edgars Bertuks un Latvijas izlases vadītājs Jurģis Krastiņš.Latvijā notiek atlases sacensības pasaules čempionātam orientēšanās sportā

No 4. līdz 12. augustam pirmo reizi Latvijā notiks Pasaules čempionāts orientēšanās sportā, bet gandrīz visi planētas labākie orientieristi ieradušies Latvijā jau šonedēļ, lai piedalītos komandu atlases sacensībās, kas no 6. līdz 8. jūlijam noris Limbažos un Līgatnē.

Dalību 35. Pasaules čempionātam orientēšanās sportā šobrīd oficiāli apstiprinājušas 42 valstis, tostarp 2017. gada pasaules čempionāta medaļnieces Zviedrija, Francija, Šveice, Somija, Krievija, Ukraina, kā arī tādas valstis kā Austrālija, Brazīlija, Kazahstāna, Ēģipte, Ķīna, ASV, Korejas Republika Jaunzēlande un citas.
Attēlā - distancē Latvijas izlases kandidāts - Jānis Kūms.


Dalību pasaules čempionātā orientēšanās sportā Latvijā oficiāli apstiprinājušas jau 24 valstis

Līdz 35. Pasaules čempionātam orientēšanās sportā WOC 2018, kas notiks Latvijā no 4. līdz 12. augustam, atlikuši mazliet vairāk nekā divi mēneši. Nu jau zināmas pirmās 24 valstis, kas oficiāli reģistrējušas dalību čempionātā un pavisam kopā pieteikušas 189 sportistus.
Paredzams, ka šogad pasaules čempionātā startēs ap 50 valstīm no visas pasaules. Starp šobrīd jau reģistrējušām valstīm ir gan orientēšanās lielvalsts Zviedrija, kuras sportisti pērnā gada čempionātā Igaunijā izcīnīja 7 medaļas (tostarp 4 zelta), gan Francija, kas Igaunijā izcīnīja trīs medaļas, gan arī Šveice (arī 3 medaļas), gan Somija (2 bronzas medaļas). Zviedrija šogad sacensībām pieteikusi 13 dalībniekus, Francija Latvijā startēs ar 11 orientieristiem, Šveice – ar 12, bet visvairāk dalībnieku šobrīd reģistrējusi Somija – šo valsti Latvijā pārstāvēs 18 sportisti!
Dalību pasaules čempionātam jau oficiāli apstiprinājušas arī tādas valstis kā Austrālija (10 sportisti), Brazīlija (4), Kanāda, (4), Ķīna (8), Japāna (10), Korejas Republika (8) un pat Jaunzēlande, kas uz Latviju deleģēs 9 orientieristus. Savukārt Nīderlandi pārstāvēs tikai viens sportists.

Tikmēr joprojām aicinām ikvienu orientēšanās entuziastu pieteikties skatītāju sacensībām “LATVIA O-Week” jeb “Latvijas O-nedēļa”, kas notiks paralēli pasaules čempionātam un kurās varēs lieliski izjust pasaules čempionāta gaisotni, skrienot apvidos, kādos notiek WOC 2018.
 “Latvijas O-nedēļas” ietvaros 4. augustā Rīgā ikvienam būs iespēja piedalīties orientēšanās sprintā pilsētas pašā centrā - skatītāju sacensības notiks tūlīt pēc pasaules čempionāta sprinta kvalifikācijas startiem tajā pašā sacensību rajonā, bet vakarā visi varēs vērot WOC sprinta finālu un Pasaules čempionāta atklāšanas ceremoniju. Vēl “LATVIA O-Week” sacensībās notiks 7. augustā - meža sprintā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, 8. augustā Siguldā un 10. augustā Mazajos Kangaros ikviens varēs pārbaudīt orientēšanās prasmes vidējā distancē, bet 5. augustā Carnikavā un 12. augustā Turaidā izaicināt savu izturību garajā distancē.
Piesakieties “LATVIA O-Week” sacensībām jau tagad!
Reģistrējoties visām 6 dienām, dalības maksai atlaide 15%
Reģistrējoties ir iespējams pasūtīt oficiālo WOC2018 fanu T-kreklu vai meža skrienamo kreklu. Cena 25 EUR.
Latvijas orientieristiem, kam ir aktīvs ODB numurs, sacensību dalības maksa ir nemainīga visu reģistrācijas laiku – no 3 līdz 15 eiro par vienu dienu (atkarībā no dalības grupas).

Plašāka informācija par Pasaules čempionāta skatītāju sacensību norisi pieejama https://www.woc2018.lv/lv/o-week, savukārt pieteikties sacensībām iespējams šeit: https://lof.lv/o-week/

Par pasaules čempionātu orientēšanās sportā WOC2018
35. pasaules čempionātā orientēšanās sportā tiks izcīnīti 10 medaļu komplekti 5 disciplīnās. Aizraujošas solās būt sprinta disciplīnas, kas notiks Vecrīgā un Āgenskalnā, bet meža distances būs Siguldas apkārtnē. Šo distanču arēnas tiks izvēlētas tā, lai sacensības būtu interesanti vērot līdzjutējiem un TV skatītājiem. Siguldā sacensību centrs būs jaunā distanču slēpošanas trase Laurenčos, bet Turaidā – Dziesmu dārzs.

Pasaules čempionāta orientēšanās sportā programma
4. augusts – Sprinta kvalifikācija – Rīga
4. augusts – Sprinta fināls – Rīga
5. augusts – Sprinta stafete – Rīga
7. augusts – Vidējā distance – Sigulda
9. augusts – Stafete – Turaida
11. augusts – Garā distance – Turaida


Informāciju sagatavoja Latvijas Orientēšanās federācija (LOF)
Papildus informācija:
Jānis Lazdāns, 35. pasaules čempionāta čempionāta direktors janis.lazdans@woc2018.lv


Piesakies jau tagad uz “LATVIA O-Week”!

Aizraujoša iespēja izskriet pasaules čempionāta orientēšanās sportā distances.

No 4. līdz 12. augustam Latvijā pirmo reizi notiks Pasaules čempionāts orientēšanās sportā WOC 2018. Paralēli tam notiks arī skatītāju sacensības “LATVIA O-Week” jeb “Latvijas O-nedēļa”, kurās piedalīties aicināts un izjust pasaules čempionāta gaisotni varēs ikviens interesents.

2018. gada Pasaules čempionāts orientēšanās sportā norisināsies Latvijā - sprinta sacensības notiks Rīgā, savukārt meža distances - Siguldas apkārtnē Turaidā un Laurenčos. Čempionātā piedalīsies ap 300 labāko orientieristu no vairāk nekā 50 pasaules valstīm. Tikmēr ikvienam citam orientēšanās sporta entuziastam šajā laikā iespējams sešu dienu garš orientēšanās piedzīvojums skaistos un interesantos apvidos, kā arī unikāla iespēja vienlaikus sekot gan pasaules labāko orientieristu startiem, gan pašam izmēģināt spēkus pasaules čempionāta apvidū. Atliek vien pieteikties un piedalīties “LATVIA O-Week” sacensībās!

“Latvijas O-nedēļas” ietvaros 4. augustā Rīgā ikvienam būs iespēja piedalīties orientēšanās sprintā pilsētas pašā centrā - skatītāju sacensības notiks tūlīt pēc pasaules čempionāta sprinta kvalifikācijas startiem tajā pašā sacensību rajonā, bet vakarā visi varēs vērot WOC sprinta finālu un Pasaules čempionāta atklāšanas ceremoniju. Vēl “LATVIA O-Week” sacensībās notiks 7. augustā - meža sprintā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, 8. augustā Siguldā un 10. augustā Mazajos Kangaros ikviens varēs pārbaudīt orientēšanās prasmes vidējā distancē, bet 5. augustā Carnikavā un 12. augustā Turaidā izaicināt savu izturību garajā distancē.

Piesakieties “LATVIA O-Week” sacensībām jau tagad!

Reģistrējoties visām 6 dienām, dalības maksai atlaide 15%
Reģistrējoties ir iespējams pasūtīt oficiālo WOC2018 fanu T-kreklu vai meža skrienamo kreklu. Cena 25 EUR.
Latvijas orientieristiem, kam ir aktīvs ODB numurs, sacensību dalības maksa ir nemainīga visu reģistrācijas laiku – no 3 līdz 15 eiro par vienu dienu (atkarībā no dalības grupas).
Plašāka informācija par Pasaules čempionāta skatītāju sacensību norisi pieejama http://www.woc2018.lv/lv/o-week, savukārt pieteikties sacensībām iespējams šeit: https://lof.lv/o-week/

Par pasaules čempionātu orientēšanās sportā WOC2018
35. pasaules čempionātā orientēšanās sportā tiks izcīnīti 10 medaļu komplekti 5 disciplīnās. Aizraujošas solās būt sprinta disciplīnas, kas notiks Vecrīgā un Āgenskalnā, bet meža distances būs Siguldas apkārtnē. Šo distanču arēnas tiks izvēlētas tā, lai sacensības būtu interesanti vērot līdzjutējiem un TV skatītājiem. Siguldā sacensību centrs būs jaunā distanču slēpošanas trase Laurenčos, bet Turaidā – Dziesmu dārzs.

Pasaules čempionāta orientēšanās sportā programma
4. augusts – Sprinta kvalifikācija – Rīga
4. augusts – Sprinta fināls – Rīga
5. augusts – Sprinta stafete – Rīga
7. augusts – Vidējā distance – Sigulda
9. augusts – Stafete – Turaida
11. augusts – Garā distance – Turaida


Informāciju sagatavoja Latvijas Orientēšanās federācija (LOF)
Papildus informācija:
Jānis Lazdāns, 35. pasaules čempionāta čempionāta direktors janis.lazdans@woc2018.lv


NOSAUKUMA SPONSORS

Nokian Tyres

SPONSORI, ATBALSTĪTĀJI, ORGANIZATORI

IOF LOF Ministry of Education and Science Sigulda LiveRiga Krimulda True Story Turaida LEBM Daiļrade Koks Livonija print IKSD Siguldas Dizains Jana Seta OCAD ALL4O Ātrais torņu serviss RAMIRENT Xerox AlphaRent Sportident