Pievienojies WOC2018 organizatoru komandai!

2018. gads Latvijas orientēšanās sabiedrībai būs aktīvs, jo pie mums norisināsies Pasaules čempionāts orientēšanās sportā. Tajā pasaules labākie atlēti cīnīsies par medaļām piecās orientēšanās disciplīnās. Lai veiksmīgi šo pasākumu noorganizētu, bez brīvprātīgo palīdzētgribošās rokas neiztikt. Tāpēc mēs aicinām tevi pievienoties organizatoru komandai. Darba būs daudz, un katram atradīsies kas piemērots un interesējošs, ko darīt.

Lai pieteiktos, tev jābūt vismaz 15 gadus vecam. Mēs no tevis gaidām palīdzību vismaz trīs sacensību dienas, katrā pa astoņām stundām.

Brīvprātīgajiem mēs piedāvājam naktsmājas Siguldā, skolā uz grīdas ar saviem guļampiederumiem, ēdināšanu un transportu uz arēnām visās darba dienās, sacensību apģērbu (t-kreklu, vesti un cepuri), kā arī divus bezmaksas startus Latvia O-Week sacensībās.

Ja esi gatavs palīdzēt, lūdzu, aizpildi šo anketu, un mēs ar tevi sazināsimies.

Ar papildu jautājumiem var vērsties, rakstot uz volunteers@woc2018.lv.

WOC un O-week programma ir redzama šeit http://www.woc2018.lv/lv/o-week/


Siguldas novads ieņem pirmo vietu pasaulē pēc ziemas olimpisko medaļu skaita uz iedzīvotāju skaitu

Siguldas novads ar 18677 iedzīvotājiem pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem uz šo brīdi, kas sastāda aptuveni 1% no kopējā iedzīvotāju skaita valstī, un kopumā 10 iegūtajām ziemas olimpiskajām medaļām pēdējo trīs Ziemas olimpisko spēļu laikā sasniedzis rādītāju – viena medaļa uz 1867 iedzīvotājiem, tādējādi ieņemot pirmo vietu pasaulē.

Otro vietu ieņem Norvēģijas reģions Trondelag, kur uz 400 000 iedzīvotājiem, kas ir aptuveni 8% no kopējā iedzīvotāju skaita valstī, norvēģi izcīnījuši 30 olimpiskās ziemas sporta medaļas, tādējādi iegūstot vienu medaļu uz aptuveni 13 333 iedzīvotājiem. Savukārt kopējā pasaules reitingā līderu sarakstā ir Somija ar vienu medaļu uz 17 904 iedzīvotājiem, Zviedrija ar 19 649 iedzīvotājiem uz vienu medaļu un Ungārija ar vienu medaļu uz 20 792 iedzīvotājiem.

Sākot no 1992.gada Olimpiskajām spēlēm Albērvilā, Francijā, Siguldas sportisti ir piedalījušies visās ziemas olimpiskajās spēlēs un pēdējās divās spēlēs Martins un Tomass Dukuri, Andris un Juris Šici, kā arī Jānis Strenga ieguvuši divas zelta, trīs sudraba un piecas bronzas medaļas.„10 Olimpiskās medaļas, pieci siguldieši, viens procents no kopējā Latvijas iedzīvotāju skaita. Šo statistiku nevar nodēvēt par sakritību un nejaušību. Tas ir neapgāžams pierādījums mūsu aizrautībai, entuziasmam, spēkam. Mūsu motivācija turpināt iesākto tikai aug – nodrošināt mūsu sportistiem mūsdienīgu infrastruktūru, izglītību un atbalstu treniņu un starptautiska mēroga sacensību organizēšanai. Audzināt jaunos pasaules līmeņa sportistus, jaunos olimpiešus. Likt Latvijas un Siguldas vārdam izskanēt pasaulē atkal un atkal. Mēs esam Latvijas ziemas sporta galvaspilsēta, mēs esam tikai viens, toties – medaļotākais un aizraujošākais – procents Latvijā!” norāda Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Siguldas sportistu sasniegumi ne tikai pievērsuši pasaules uzmanību, katru gadu nodrošinot tiešraidi no Siguldas „Eurosport” TV kanālā miljoniem lielai auditorijai, bet arī ieintriģējuši pasaules labākos atlētus mērot spēkus Siguldā. Vācijas kamaniņu izlase šogad sezonu atklāja, trenējoties Bobsleja un kamaniņu trasē, kā arī maijā atvērtajā Siguldas Sporta centrā. Pēdējos trīsdesmit gados vērienīgākajā būvē, kas tapusi Siguldā, sportistiem pieejama pasaules līmeņa treniņu vide ar atsevišķu svarcelšanas zāli, skrejceliņu un labāko aprīkojumu funkcionālajiem treniņiem. Jau liekot ēkas pamatakmeni, olimpiskais bobslejists Zintis Ekmanis atzina, ka šeit sportistiem būs iespējams trenēties, lai iegūtu izšķirošās simtdaļas uzvarai.

Jau ziņots, ka šobrīd Siguldas kā starptautisku sacensību norises vietas vārds pasaulē izskan vēl nebijušā mērogā – viena no potenciālajām 2026.gada ziemas olimpisko spēļu mājvietām Stokholma oficiāli uzrunājusi Latvijas Olimpisko komiteju, lai tieši Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasē rīkotu bobsleja, skeletona un kamaniņu sacensības.


Ziemassvētkos dāvini orientēšanās nedēļu Latvijā!

Ziemassvētki ir dāvināšanas laiks. Pasaules čempionāta organizatori ierosina Ziemassvētkos saviem mīļajiem dāvināt patīkamas emocijas nākamajam gadam - ielūgumu uz Pasaules čempionāta orientēšanās sportā skatītāju sacensībām "Latvijas O-nedēļa"!

“Latvijas O-nedēļa” notiks paralēli Pasaules čempionātam orientēšanās sportā laikā no 3. līdz 12. augustam, ļaujot izbaudīt sprinta, meža sprinta, divas vidējās un divas garās orientēšanās distances krāšņākajos Latvijas apvidos, kas ne vien iedvesmo ar brīnumainu dabu, bet stāsta arī par Latvijas vēsturi.

Reģistrējoties sacensībām, ieejas karti ir iespējams noformēt dāvanu kartes formātā, uz kuras rakstīts dāvanu kartes saņēmēja vārds. Kā arī dāvanas saņēmējam iespējams sagatavot vēl vienu pārsteigumu - kreklu ar sacensību logo un atpazīšanās zīmēm -, ko viņš saņems, ierodoties sacensību arēnā.

Pasākuma programma un vietne reģistrācijai pieejama šeit: http://www.woc2018.lv/lv/o-week/, kā arī šeit pieejams sacensību nolikums: http://www.woc2018.lv/lv/o-week-1-nolikums2018. gada Pasaules čempionāts orientēšanās sportā norisināsies Latvijā laikā no 4. līdz 11. augustam. Čempionāta sprinta sacensības notiks Rīgā, savukārt meža distances - Siguldas apkārtnē. Čempionātā piedalīsies vairāk nekā 50 valstu labākie orientieristi. Paralēli norisināsies arī Pasaules Taku orientēšanās čempionāts.

Jāpiemin, ka šis Pasaules čempionāts ieies vēsturē kā pēdējais pēc vecās sistēmas - jau no 2019. gada tiks dalīti atsevišķi pilsētas un meža orientēšanās čempionāti.

Lai gaišs un priecīgs svētku laiks,
vēl WOC2018 komanda.


No šodienas iespējams reģistrēties Pasaules orientēšanās čempionāta skatītāju sacensībām

No šodienas, 1. decembra, atvērta pieteikšanās 2018. gada Pasaules čempionāta orientēšanās sportā skatītāju sacensībām “LATVIA O-Week” jeb “Latvijas O-nedēļa”. Tas būs sešu dienu garš orientēšanās piedzīvojums skaistos un interesantos apvidos, kā arī unikāla iespēja vienlaikus gan sekot pasaules labāko orientieristu startiem, gan pašam izmēģināt spēkus pasaules čempionāta apvidū tepat, Latvijā.

“Latvijas O-nedēļa” notiks paralēli Pasaules čempionātam orientēšanās sportā laikā no 4. līdz 12. augustam. 4. augustā Rīgā ikvienam būs iespēja piedalīties orientēšanās sprintā pilsētas pašā centrā, bet 7. augustā - meža sprintā krāšņajā Latvijas Etnogāfiskajā brīvdabas muzejā. Savukārt 8. augustā Siguldā un 10. augustā Mazajos Kangaros ikviens varēs pārbaudīt orientēšanās prasmes vidējā distancē, bet 5. augustā Carnikavā un 12. augustā Turaidā izaicināt savu izturību garajā distancē.

“Nākamais gads ir lieli svētki gan Latvijai, gan visai Latvijas orientieristu saimei - pirmo reizi pie mums Latvijā notiks Pasaules čempionāts. Mums ir dota iespēja pārādīt visai pasaulei, ka esam draudzīgi, ka mākam priecāties un svinēt svētkus, un atbalstīt gan savus, gan ārzemju sportistus viņiem tik nozīmīgajos startos. Tāpēc aicinu Latvijas orientieristus pieteikties Pasaules čempionāta skatītāju sacensībām, mēroties spēkiem ar citu valstu sportistiem un, protams, izmantot visas privilēģijas, ko piedāvā sacensības mājās,” uzsver Pasaules čempionāta orientēšanās sportā vadītājs Jānis Lazdāns.

Dalība sacensībās “Latvijas O-nedēļa” ir arī finansiāls atbalsts Pasaules čempionāta organizēšanai un norisei. Turklāt Latvijas orientieristiem, kam ir aktīvs ODB numurs,sacensību dalības maksa, kāda tā ir šobrīd, nemainīga paliks visu reģistrācijas laiku.

Plašāka informācija par Pasaules čempionāta skatītāju sacensību norisi pieejama šeit: http://www.woc2018.lv/lv/o-week/

Pieteikties sacensībām iespējams šeit:
https://lof.lv/o-week/

2018. gada Pasaules čempionāts orientēšanās sportā norisināsies Latvijā laikā no 4. līdz 11. augustam. Čempionāta sprinta sacensības notiks Rīgā, savukārt meža distances - Siguldas apkārtnē. Čempionātā piedalīsies vairāk nekā 50 valstu labākie orientieristi. Jāpiemin, ka šis čempionāts ieies vēsturē kā pēdējais Pasaules čempionāts pēc vecās sistēmas - jau no 2019. gada tiks dalīti atsevišķi pilsētas un meža orientēšanās čempionāti.


Pie Pasaules čempionāta organizatoriem Latvijā viesojas Starptautiskā Orientēšanās federācija

Pavisam nesen 2018. gada Pasaules čempionāta orientēšanās sportā organizatoru komandu un sacensību apvidus apciemoja Starptautiskās Orientēšanās federācijas (International Orienteering Federation, IOF) pārstāvji. Viņi sniedza praktiskus padomus un piedāvāja savu atbalstu dažādos jautājumos, lai organizatoriem palīdzētu nodrošināt čempionāta veiksmīgu norisi.

Latvijā bija ieradušies četri IOF pārstāvji - Sporta administrators Deivids Vestlunds (David Wästlund), izpilddirektors Toms Halovels (Tom Hollowell), Pasaules čempionāta vecākais sacensību padomnieks Daniels Leibundguts (Daniel Leibundgut) un biroja administratore un pārstāve anti-dopinga jautājumos Kirstija Makintaira (Kirsty McIntyre).

Savukārt Pasaules čempionāta organizatoru komandu tikšanās laikā pārstāvēja Pasaules čempionāta direktors Jānis Lazdāns, Pasaules čempionāta sekretāre Inese Purgaile, atbildīgais finanšu jautājumos Ģirts Mamis, mediju vadītāja Aija Pakalna, tehniskais direktors Daniels Kārkliņš un ceremoniju organizatore Karīna Putniņa.

"Tiem, kuri organizē Pasaules čempionātu, tā pārsvarā vienmēr ir pirmā reize, bet IOF to dara katru gadu," sacīja T. Halovels pirms tikšanās sākuma. "Ir būtiski norādīt, ka šī nav pārbaude un kontrole, bet gan iespēja organizatoriem un IOF satikties aci pret aci, lai vienotos par kopīgiem darbiem, kas jāveic turpmākajos mēnešos. Mums ir daudz pieredzes un zināšanu, ko nodot, lai palīdzētu Latvijas Orientēšanās federācijai sarīkot labāko Pasaules čempionātu līdz šim," uzsvēra izpilddirektors.

Tikšanās notika Siguldā. Rīta pusē sarunas notika nelielās grupiņās - tika pārrunāts viss, sākot no komunikācijas, mediju un ceremoniju jautājumiem, līdz pat embargo teritorijām un pašām orientēšanās distancēm. Savukārt pēcpusdienā visi devās apskatīt garās distances un stafetes norises vietas dabā.

Pēc tikšanās abas puses secināja, ka tikties aci pret aci ir ļoti noderīgi - tas palīdz pārrunāt dažādus svarīgus jautājumus bez komunikācijas barjerām, kā arī veidot labas savstarpējās attiecības, kas čempionāta veiksmīgai norisei ir ļoti svarīgas.

2018. gada Pasaules čempionāts orientēšanās sportā norisināsies Latvijā laikā no 4. līdz 11. augustam. Čempionāta sprinta sacensības notiks Rīgā, savukārt meža distances - Siguldas apkārtnē. Čempionātā piedalās vairāk nekā 50 valstu labākie orientieristi.NOSAUKUMA SPONSORS

Nokian Tyres

SPONSORI, ATBALSTĪTĀJI, ORGANIZATORI

IOF LOF Ministry of Education and Science Sigulda LiveRiga Krimulda True Story Turaida LEBM Daiļrade Koks Livonija print IKSD Siguldas Dizains Jana Seta OCAD ALL4O Ātrais torņu serviss RAMIRENT Xerox AlphaRent Sportident