Intriga! Vai norvēģis Lundanes kļūs par pieckārtējo pasaules čempionu garajā distancē?

Kuram no sportistiem pietiks vairāk spēka pārvarēt Turaidas stāvās gravas un saglabāt vēsu prātu neapjukt Gaujas Nacionālā parka mežos, lai izcīnītu pēdējās WOC 2018 medaļas? Garā distance ir pamatīgs meistarības un izturības pārbaudījums.
Sievietēm galvenā favorīte – par spīti katastrofai vidējā distancē un tikai sudrabam stafetē – ir un paliek divu pēdējo gadu čempione Tūve Aleksandersone (SWE).
Sprinta karaliene dāniete Maja  Alma nestartēja vidējā distancē, darīja visu ko varēja stafetē, un domājams, visu pēdējo pulveri šaus gaisā tieši garajā distancē, kur pirms gada bija otrā aiz Aleksandersones.
Tomēr šoreiz, galvenās briesmas Aleksandersonei uzglūnēs no abām krievietēm – no vidējās distances čempiones Natālijas Gemperles (bronza garajā pirms gada) un 2014. gada garās distances čempiones Svetlanas Mironovas, kurai šajā čempionātā šis būs vienīgais starts.
Citas pretendentes:
Šveiciete Judīte Vīdere (bronza 2014. gadā) – Latvijā jau ir pilns medaļu komplekts – zelts stafetē, sudrabs sprinta stafetē un bronza sprintā;
Šobrīd izcilā formā esošā šveiciete Elena Rosa – Latvijā 4. vieta sprintā, sudrabs sprinta stafetē un zelts stafetē;
Šī gada vidējās distances vicečempione somiete Marika Teini.
Var pārsteigt – šveiciete Sabīne Hausvirta (4.vieta vidējā distancē), francūziete Isija Basē, vidējās distances bronzas medaļniece.
Mūsējām TOP 10 būtu super izcils panākums, tomēr šogad arī vieta TOP20 būs jāvērtē kā liels panākums. Sandrai Grosbergai šī būs tikai pirmā garā distance karjerā pasaules čempionātos, tāpēc varētu pietrūkt pieredzes, lai gan viņa ir divu pēdējo Latvijas čempionātu uzvarētāja, un šogad triumfēja arī Baltijas čempionātā. Cīnīsies par TOP20. Ingai Dambe karjeras labākais rezultāts ir 18. vieta (pirms 4 gadiem), bet – vai spēka pietiks 1o kilometriem?Laura Vīķe pirms 7 gadiem bija 21. vietā. Iespējams, ka tieši viņa, noskrienot bez lielām kļūdām, izvēloties pareizās ceļu izvēles garajā etapā, šoreiz varētu tikt visaugstāk.


Ar sacensībām garajā distancē Latvijā noslēdzas pasaules čempionāts orientēšanās sportā

Sestdien Turaidā tiks sadalīts 35. pasaules čempionāta orientēšanās sportā pēdējais medaļu komplekts. Startam garajā distancē pieteikušies  77 vīri un 71 dāmas, tostarp arī Latvijas sportisti. Sacensību centrs Turaidas muzejrezervātā, un sacīkstes sākas pulksten 11.10!
Pasaules čempionāts Latvijā notiek pirmo reizi un Latvijā ieradušies teju 350 sportisti no 49 pasaules valstīm, tostarp Kanādas, ASV, Argentīnas, Kolumbijas, Brazīlijas, Dienvidāfrikas Republikas, Ēģiptes, Austrālijas, Jaunzēlandes, Ķīnas un pat Ziemeļkorejas!
Pasaules čempionāts sākās 4. augustā, kad Vecrīgā tika noskaidroti medaļnieki sprintā, un pirmo reizi pasaules čempionāta vēsturē sacīkstes notika kādas galvaspilsētas centrā. Nākamajā dienā Āgenskalnā tika sadalītas medaļas sprinta jauktajā stafetē (Latvijas izlasei 17. vieta), bet pēc tam pasaules čempionāts pārcēlās un Siguldu. Tur 7. augustā Laurenčos tikai aizvadītas sacensības vidējā distancē, bet 9. augustā Turaidā skatītāji bija liecinieki vienām no visaizaujošākajām intrigām pasaules čempionāta vēsturē – stafetē vīriem līdz pat pēdējam kilometram uz uzvaru pretendēja astoņas komandas, tostarp Latvija, kas vēl pēdējā etapa vidū bija līderpozīcijās, taču finišu sasniedza astotajā vietā, tikai nieka 58 sekundes zaudējot pasaules čempioniem norvēģiem.

Latvija pēdējā etapā paliek bez zelta medaļām.

Tik aizraujoša cīņa sen nebija redzēta! Turaidas mežos un gravās Latvijas vīriešu izlase bija ļoti, ļoti tuvu vēsturiskam panākumam, taču pēdējā etapā tika pazaudēta līderpozīcija un gala rezultātā – astotā vieta. Latvijas sieviešu izlase izcīnīja septīto vietu.

Vīriem startam bija pieteiktas 38 komandas. No Latvijas pirmais trasē devās Andris Jubelis un arī finišēja pirmais, apsteidzot visas orientēšanās lielvalstis, jo bija spēcīgāks stāvajā Turaidas pils kalna kāpienā, un tuvāko sekotāju norvēģi apsteidza par 18 sekundēm. Nākamais distancē devās Edgars Bertuks, kurš stafeti nodeva ceturtajā vietā, no līdera norvēģa atpaliekot vien par 20 sekundēm. Rūdolfs Zērnis sava etapa sākumā, izvēloties ļoti interesantu variantu uz otro punktu, izvirzījās vadībā, tuvākos sekotājos apsteidzot gandrīz par minūti! Diemžēl distances vidū konkurenti Latvijas sportistu apsteidza, finišā atmetot uz Latviju astoto vietu. Par pasaules čempioniem kļuva norvēģi, kuri par 4 sekundēm apsteidza Šveici, bet trešā vieta Francijai, kuru no zelta medaļām šķīra 10 sekundes. Latviju no zelta medaļām šķīra nieka 58 sekundes!!!


Klāt adrenalīna pilnās stafetes! Vai Latvija Siguldā tiks pie vēsturiska panākuma?

Ceturtdien, 9. augustā, tehniski sarežģītajos Gaujas senelejas mežos tiks noskaidroti čempioni stafetēs. Startam pieteikušās 29 sieviešu un 38 vīriešu komandas. Sacensību arēna gleznainajā un ainaviskajā Turaidas muzejrezervātā – dāmām starts pulksten 14.20,  bet kungiem –16.20! Atbalstām Latvijas izlasi! Ieeja bez maksas!
Kurai no izlasēm vislabāk padosies Gaujas Nacionālā parka meži, kas, cilvēka darbības neskarti ir brīžiem pat teju necaurskrienami? Papildus vēl sportistiem problēmas sagādās Gaujas ielejas stāvās nogāzes un dziļās gravas – augstuma starpība pat ir 95 metri!
Dāmām galvenās pretendentes uz zeltu ir trīs – vispirms jau pagājušā gada uzvarētāja Zviedrija. Pēc fiasko vidējā distancē Tūve Aleksandersone būs gatava revanšēties, un kopā ar Helēnu Bergmani un Karilinu Olsoni ir nopietns spēks. Turklāt Zviedrija šogad izcīnīja sudrabu Eiropas čempionātā bez Aleksandersones un Bergmanes sastāvā.

Galvenās konkurentes skandināvietēm šoreiz būs Krievija un Šveice. Pagājušā gada vicečempioņu sastāvā būs vidējās distances jaunā čempione, lieliskā formā esošā Natālija Gemperle, kā arī Tatjana Rjabkina un Anastasija Rudnaja, kuras vidējā distancē ieņēma attiecīgi 11. un 14. vietu.

Lapseņu kodieni un negaidīti uzvarētāji - vidējā distancē jauni čempioni!

Siguldā, Laurenčos ar pārsteigumiem noslēgušās 35. pasaules čempionāta orientēšanās sportā sacensības vidējā distancē. To, ka sacīkstes patiešām bija elpu aizraujošas, liecina tas, ka gan dāmu, gan kungu konkurencē galvenie pretendenti uz čempiona titulu tomēr netika pie kārotā zelta.
4.8 km distancē startam bija pieteikusies 71 dāma. Kaut arī lielākā daļa pasaules bija pārliecināta, ka pasaules ranga līdere, zviedriete Tūve Aleksandersone Siguldā tiks pie savas karjeras „hattrick”, turklāt trešo gadu pēc kārtas, Tūve jau distances sākumā pamanījās “norakties” tā, ka cerības uz medaļu viņai izplēnēja kā pērnais sniegs. Tūve startēja pēdējā un finišu sasniedza bez rezultāta. Viņa izstājās, pašai smejoties par savām kļūdām - Velnalas apvidus Aleksandersonei izrādījās pārāk liela mīkla, un vienā no punktiem pasaules reitinga līdzšinējā līdere kļūdījās pat 15 minūtes!
Līdz ar to pirmo reizi mūžā par pasaules čempioni vidējā distancē kļuva 2016. gada bronzas medaļas ieguvēja Natālija Gemperle no Krievijas, kura par pusotru minūti apsteidza 2018. gada Eiropas čempioni somieti Mariku Teini, kura tika pie savas pirmās paasaulees čempionāta medaļas vidējā distancē. Savukārt trešajā vietā –Isia Baseta no Francijas, kura par piecām sekundēm apsteidza šveicieti Sabīni Hausvirtsu.


Visi ceļi ved uz Siguldu! Aicinām klātienē atbalstīt Latvijas orientieristus cīņā par medaļām

Līdzi ņemot Latvijas karogus, skaļas balsis un labas emocijas, šajās dienās mērojam ceļu uz Siguldu, kur turpināsies pasaules čempionāts orientēšanās sportā. Atbalstīsim Latvijas orientieristus klātienē, jo mūsu sportistu mērķis ir tikt pie vēsturiska panākuma - izcīnīt medaļas arī stafetēs!
Siguldas apkaimē noskaidros čempionus trīs disciplīnās. 7. augustā “Fisher” slēpošanas centrā Laurenčos no pulksten 12.00 līdz 17.30 notiks sacensības vidējā distancē, 9. augustā Turaidā, Dziesmu dārzā no pulksten 14.00 sāksies aizraujoša cīņa par medaļām stafetēs, bet 11. augustā turpat Turaidā no pulksten 12.00 līdz 18.00 noritēs sacensības garajā distancē.
Latvijas sportistiem nepieciešams līdzjutēju atbalsts, jo mūsu orientieristi cer savās mājās izcīnīt medaļas. Ja sprinta distancēs neizdevās iecerētais – iekļūt labāko desmitniekā -, tad meža apvidū mūsu sportisti jūtas kā mājās. Jo pasaules čempionāts pirmo reizi arī notiek Latvijas orientieristu mājās! Tāpēc dosimies šajās dienās uz Siguldu, lai visai pasaulei kārtējo reizi pierādītu, ka Latvija patiešām ir sporta līdzjutēju lielvalsts!


Zviedrijai zelts stafetēs! Supersieviete Maja Alma Dānijai izrauj bronzu

Rīgā, Agenskalna apkārtnē noskaidroti pasaules čempioni jauktajās stafetēs. Otro gadu pēc kārtas triumfēja Zviedrija, otrajā vietā atstājot Šveici, bet Dānija no teju bezcerīgās septītās vietas tomēr spēja pakāpties uz goda pjedestāla. Līdz ar to Norvēģija palika ceturtajā vietā, Čehija – piektajā, bet sesto vietu izcīnīja Krievija.

Startam pieteicās 33 valstis. Galvenā favorīte Zviedrija, pateicoties sudraba medaļnieces sprintā Tūves Aleksandersones lieliskajam sniegumam pirmajā etapā, izvirzījās vadībā, un šo pozīciju nezaudēja ne Emils Svensks, ne Jonas Leandersons, ne Karolina Olsone. Tikmēr cīņa par pārējām divām vietām uz goda pjedestālu bija ļoti sīva un notikumiem bagāta katrā etapā. Pirms pēdējā etapa otro vietu dalīja Čehija un Norvēģija, taču šīs valstis palika bez medaļām, jo Rīgā par četrkārtējo pasaules čempioni sprintā kļuvusī Maja Alma kārtējo reizi pierādīja, ka sprinta disciplīnā viņa ir karaliene un pasaulē viņai nav konkurencēs. Viņa, uzrādot pārliecinoši vislabāko rezultātu no visām dāmām, spēja no septītās vietas pacelties uz otro, sagādājot Dānijai bronzas medaļu. Savukārt sudrabu Šveicei izcīnīja bronzas medaļniece sprintā Judīte Vīdere, kura, dodoties pēdējā etapā, bija ceturtajā vietā.


Zviedrija vai Šveice? Kas triumfēs sprinta stafetē?

Piekto reizi pasaules čempionāta vēsturē tiks sadalītas medaļas sprinta jauktajā stafetē, kad katrā komandā uz starta izies divi kungi un divas dāmas. WOC2018 sprinta stafetē dalību pieteikušas 33 valstis, un starts šodien, 5. augustā pulksten 16.50 Rīgā, Uzvaras parkā!

Galvenās favorītes ir Zviedrija, Dānija un Šveice, kurām pēdējos gados ir sabalansētāks spēcīgu sieviešu un vīriešu sprinteru sastāvs. Tieši Zviedrija pērn WOC 2018 kļuva par pasaules čempioni, no troņa nogāžot iepriekšējo divu gadu čempioni Dāniju. Šogad gan, iespējams, cīņā par zeltu vairāk iesaistīsies tieši Zviedrija un pērn bronzas medaļas izcīnījusī Šveice, kurai ir lielas izredzes atkārtot savu 2014. gada triumfu.

Latvijas komandā sprinta stafetē startēs Inga Dambe, Artūrs Pauliņš, Andris Jubelis un Sandra Grosberga. Latvijai savās mājās ir ļoti labas izredzes uzlabot visu laiku labāko rezultātu, kas ir 12. vieta pirms gada Igaunijā. Var būt pa spēkam pat pirmais sešinieks, bet tas jau būs izcils rezultāts. Latvijas distancē dosies ar 12. starta numuru.

Sportisti sprinta stafetē sacentīsies orientēšanās ziņā sarežģītajos Āgenskalna parkos un ieliņās, jo Āgenskalns vēl saglabājis savu 19. gadsimta Rīgas piepilsētas apbūvi un haotisko ielu plānojumu, kas miksēts ar modernām ēkām. Tagad šī teritorija ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis un pazīstama tieši ar savu lielisko koka arhitektūras mantojumu.

Sprinta stafetes arēna atrodas Āgenskalnā, Uzvaras parkā, Aleksandra Grīna bulvārī pie Slokas ielas. Aicinām skatītājus klātienē vērot šīs aizraujošās sacensības un izbaudīt pasaules čempionāta gaisotni. Sacnesību arēnā skatītāju ērtībām izvietots lielais ekrāns, kur var sekot līdzi sportistiem distancē. Pasaules čempionātu var vērot arī TV tiešraidēs internetā. Latvijā TV tiešraidi translē “LMT Straume”.

Būs interesanti!


Kurš izcīnīja, kurš pazaudēja medaļu?

WOC2018 sprinta fināls bija ļoti aizraujošs, un notikumi distancē mainījās ik sekundi. Lieliska sacensību analīze skatāma šeit. Autors: Jan Kocbach, worldofo.com


Dāniete Maja Alma Rīgā iekļūst orientēšanās sporta vēsturē! Viņa izcīna zelta medaļu ceturto reizi pēc kārtas

Pērkona lietusgāzēs mērcējoties, tūristu pūļiem cauri skrienot, cenšoties uz Vecgas bruģi nepaslīdēt un šaurajos pagalmos neapjukt – tāda bija cīņa sprinta finālā. Turklāt tik sīva, kā nekad, jo vīriem uzvarētāju izšķīra nieka sekunde, bet dāmām Maja Alma parūpējās par sensāciju, kļūstot par pirmo orientieristi vēsturē, kas pasaules čempionātā četrus gadus pēc kārtas izcīnījusi zelta medaļu vienā disciplīnā!

Pirmo reizi pasaules čempionāta vēsturē sprinta fināls notika galvaspilsētas pašā centrā, un tas bija liels izaicinājums ne tikai organizatoriem, bet arī sportistiem, jo pasaules labākajiem orientieristiem bija jāspēj atrast ne tikai ātrākais ceļš vecpilsētas mūros, bet arī izvairīties no tūristiem, kas sestdienas pēcpusdienā baudīja Vecrīgu.NOSAUKUMA SPONSORS

Nokian Tyres

SPONSORI, ATBALSTĪTĀJI, ORGANIZATORI

IOF LOF Ministry of Education and Science Sigulda LiveRiga Krimulda True Story Turaida LEBM Daiļrade Koks Livonija print IKSD Siguldas Dizains Jana Seta OCAD ALL4O Ātrais torņu serviss RAMIRENT Xerox AlphaRent Sportident